boq - boqarchitekti
165
page-template-default,page,page-id-165,bridge-core-2.5.9,qode-page-transition-enabled,ajax_updown,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,side_menu_slide_from_right,qode-theme-ver-24.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,e-lazyload,elementor-default,elementor-kit-5,elementor-page elementor-page-165

rosteme ze svých kořenů

Vznikli jsme jako malé studio pod vedením tvůrčího dua manželů Jany a Miroslava Stachových. Postupem času jsme se rozrostli, a to jak počtem lidí, tak objemem, složitostí a různorodostí zakázek, které jsme schopni obsáhnout. A taky jsme se z obýváku u Stachů přestěhovali do skutečného ateliéru v Karlíně. Kořeny nám ale zůstaly, takže při sobě držíme jako jedna velká rodina, známe navzájem své silné stránky. Můžeme se otevřeně bavit o všem, což je základ každého tvůrčího procesu. Od samého začátku si s sebou neseme i další důležitou věc: rovnováhu mezi mužskou a ženskou energií, rozumovým a citovým přístupem, technikou a empatií. Na každý projekt se tak díváme dvojí optikou a dokážeme přijít s různými pohledy z obou stran.

v technologiích jsme doma

Sledujeme vývoj v technických oborech a nebojíme se do nich sáhnout pro novinky, které nás posouvají do budoucnosti. V poslední době jsme propadli kouzlu rozšířené reality a brýle HoloLens se pro nás rychle staly z hračky pracovním nástrojem. Takže až pro vás vytvoříme vizualizaci našeho společného projektu, nebudete si ji prohlížet na papíře ani na monitoru, ale uvidíte ji v prostoru ve 3D a budete do ní moci i vstoupit. Snadno si zvykáme na svět, ve kterém se hranice možného posouvají každý den.

navrhujeme a stavíme

K dokonalému výsledku musí vést i dokonale zvládnutý proces. Proto když navrhneme dům nebo interiér, s radostí se postaráme i o jeho realizaci. Ohlídáme si tak, že všechny hrany dokonale lícují, každá dlaždička perfektně sedí a okna se zavírají lehce a tiše. Je to ta nejvyšší úroveň služeb architektonického studia, a tak její výsledek stojí za to. Na vás už bude jen vejít a zažít svůj nový domov.

Ocenění

Byli jsme zařazeni do prestižního výběru časopisu Architect + TOP 100 českých architektonických atelierů pro rok 2020 do sekce 10 EMERGING ARCHITECTS. V uplynulém roce jsme zaznamenali úspěch i na mezinárodní scéně, naše projekty jsou pravidelně publikovány v zahraničních časopisech. Projekt obytného souboru v Dobříši, Dům pro Dorotku a Dům u rybníka byl oceněn v mezinárodní architektonické přehlídce BigSEE Awards 2020 a 2021. Technologický dvůr v Českých Budějovicích uspěl v přehlídce PRESTA prestižní stavba jižních Čech 2016-2018 a v roce 2019 získal Českou cenu za architekturu – cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.