Apartmánový Dům sedmnácti bylin - představení projektu

Vaše soukromé útočiště uprostřed ryzí přírody. Stane se výchozím bodem vašich procházek, výletů, výšlapů a objevitelských výprav do všech světových stran i místem, kam se z nich budete osvěžení, unavení nebo vymrzlí vracet do vyhřátého pohodlí.

VŠEDNÍ STAROSTI NEPOUŠTÍME PŘES PRÁH

 

 

Dva hlavní principy,

jimiž jsme se při navrhování Domu sedmnácti bylin řídili, jsou čistota a přívětivost interiéru, který své obyvatele obejme pocitem pohodlí, a maximální promyšlenost funkčních prvků v celém domě, jež tento pocit promění ve skutečnost. Každý apartmán je tak koncipovaný jako ucelený prostor, který umožňuje opustit koloběh každodenních starostí a pozvat mysl i smysly na dovolenou. Objekt je navíc uzpůsobený pro fungování společných provozních služeb, takže i v případě následného pronajímání apartmánů odpadnou jejich majitelům veškeré každodenní starosti praktického rázu.

 

Jana a Miroslav Stachovi
Boq architekti

01

Dvěma hlavními principy, kterými jste se při návrhu řídili, jsou čistota a přívětivost interiéru. Jak jste je přenesli do realizace?

Pracovali jsme s materiálově přehledným konceptem, jehož základ stojí na smysluplné dispozici. Jednotlivé prostory jsou navrženy maximálně účelně, snažíme se neplýtvat prostorem, ale zároveň zachovat určitou vzdušnost.

 

Pro Abertamy a jejich bezprostřední okolí jsou typické louky a rozlehlé pláně, které asociují volnost, svobodu, hození starostí za hlavu. Designový koncept domu vychází z principu herbáře – každý apartmán je věnován jedné bylině, která se do interiéru promítá jak ve vizuální rovině, tak v použitých materiálech.

02

Díky vašemu zaměření a týmu architektů a designéru jste se v rámci tohoto projektu měli možnost podílet i na vizuální identitě projektu. Jak pro vás souvisí s architekturou – vidíte v tom například další rozměr, jak odprezentovat vaši vizi nebo koncept stavby?

Určitě je to směr, který prosazujeme na všech našich projektech. Spolupracujeme s šikovnými grafiky a editory a díky tomu jsme schopni přenést naši vizi směrem k širokému publiku a pomoci tak investorům s prodejem či pronájmem prostor.

 

Smysluplné logo v kombinaci s kvalitně zpracovanými a přehlednými webovkami by měly být základem každého projektu a jeho komunikace směrem k veřejnosti.

03

Když zůstaneme u interiérů, často sáhnete po přírodních materiálech a konkrétní barvě, která se pak nese celým interiérem. Jak s barevností a strukturou materiálů pracujete?

Určitě je to směr, který prosazujeme na všech našich projektech. Spolupracujeme s šikovnými grafiky a editory a díky tomu jsme schopni přenést naši vizi směrem k širokému publiku a pomoci tak investorům s prodejem či pronájmem prostor.

 

Smysluplné logo v kombinaci s kvalitně zpracovanými a přehlednými webovkami by měly být základem každého projektu a jeho komunikace směrem k veřejnosti.

04

Zájemci si mohou vybrat jeden ze 17 apartmánů a trávit zde volný čas nebo ho dále pronajímat – to jsou dva odlišné přístupy k využívání prostor. Jak se vám je podařilo propojit?

Přístupy jsou to možná jiné, ale ve své podstatě se neliší. Důraz byl kladen na vytvoření společných a komunitních prostor. Zabezpečená kolárna s nabíjecí stanicí pro elektrokola a myčkou kol, vyhřívané boxy na lyže a lyžáky, sauna s odpočívárnou či společná prádelna, to jsou prvky, které návštěvníci vždy ocení.

05

V obou případech sem ale návštěvníci unikají před každodenním shonem a všedními starostmi. Přistupovali jste k návrhu interiéru jinak, než když tvoříte takový interiér, který se stává primárním domovem jeho obyvatel?

Přistupovali jsme velmi obdobně, ovšem kladli jsme důraz na univerzálnost realizace. Kuchyně a koupelny tedy vznikaly podle stejných pravidel, rozměry byly do jisté míry unifikované, aby byla umožněna sériová výroba ve 2-3 designových variantách.

06

Ve svých realizacích dbáte na kontext místa. Jak právě Krušné hory ovlivnily výslednou realizaci?

Čistá, klidná, vyrovnaná a léčivá příroda, reprezentovaná bylinami, prostupuje do interiéru a dům se stává její součástí; obyvatelé se tak dostávají do bezprostředního kontaktu s přírodou a mohou z ní čerpat sílu a energii.

07

Projekt je již téměř vyprodán, chystáte další obdobnou realizaci?

Na Krušnohorsku pracujeme na několika dalších projektech. Zmíním například Dům na rozcestí, což je rekonstrukce historické budovy a její přístavba.

 
CS_CZ